Ženské nemoci


Po letech nepřirozené aktivity dochází ke vzniku různých zánětů, znetvoření a nádorů. Jediným východiskem se pak jeví operativní odstranění dělohy - hysterektomie.

Příklad: Při sledování průběhu menstruace můžeme zaznamenat bolesti, křeče, nadměrné krvácení, které ženy řeší užíváním léků... Proč tomu tak je?

- Pokud je děloha jednou měsíčně používána jako filtr a odpadní ventil přítomných jedů, dostaví se zánět a katar jemné děložní sliznice. Ohlásí se jako bolest a křeče v podbřišku.
- Je-li toxinů v krvi méně, má žena jen pocit tíhy a tlaku. Hned od začátku krvácení se příroda snaží z těla vyloučit co nejvíce jedů.
- Dochází k zánětu hlubších vrstev děložní sliznice a proces, který by měl být obnovou sliznice, se mění v těžké krvácení.
- Doprovodnými příznaky jsou chudokrevnost, malátnost, bolesti hlavy a nespavost. Protože ani ledviny nejsou schopny všechny toxiny vyloučit, objevuje se někdy lehký otok a přibývání na váze.

Charakter menstruační krve nás může informovat o typu poruchy.
- Jasně červená krev ve větším množství, silné děložní křeče, jsou příznakem poruchy trávení cukrů a škrobů.
- Tmavá, zapáchající krev plná chuchvalců a šňůrek je příznakem nestrávených a zahnívajících bílkovin. Příčinou je strava obsahující vejce, sýry a důkladně vařené maso.

Dochází tedy ke stavu, kdy orgán, přírodou určený k reprodukci, se rovněž stává orgánem eliminace rozkládajícího se odpadu. Žena nedodržující životosprávu tak trpí nejen po celé období plodnosti, ale hlavní obtíže přicházejí v období přechodu - menopauzy. Normální přechod u zdravé ženy probíhá bez obtíží. Měsíční krvácení prostě ustane, toť vše.

- Žena plná jedů, jíž měsíční krvácení poskytovalo velkou úlevu, se s příchodem klimakteria ocitne snad v největší krizi svého života. Dá se to přirovnat k jevu, kdy přehrada najednou zastaví zlostnou a divokou řeku a její voda zničí široké okolí, tedy všechny tělesné tkáně.

- Dostaví se nepříjemné příznaky - návaly horkosti, nervové záchvaty, bolesti hlavy, záněty kloubů, žaludeční a střevní obtíže, slabost, hubnutí, dráždivé gynekologické výtoky a bušení srdce.

- Organismus i nadále vznikající toxiny posílá k děloze, která dříve fungovala jako odpadní ventil. Krvácení však ustalo a děloha je jedy přesycena.

- Dochází ke stále horším a komplikovanějším zánětům a k výtoku, který je charakteristický kovovým zápachem. Je to první varování vzniku rakoviny.

Někdy se oddáváme představě, že v budoucnosti lékařská věda plně pochopí záhady dědičnosti, chemie těla a činnosti žláz s vnitřní sekrecí. Budeme-li pak schopni chemické omyly napravit, vyhneme se riziku, že nás postihne rakovina.

- Již v současné době můžeme některé mírnější projevy menstruačních poruch a menopauzy upravit. Pravidelné předmenstruační bolesti lze snížit krátkodobou dietou před krvácením. Jsou to ředěné ovocné šťávy, užívané každou hodinu.
- Je-li organismus překyselený, skládá se dieta z bezmasé zeleninové polévky, ředěných zeleninových šťáv a kvasnic.
- Podobu jednoho až dvou dnů před očekávaným krvácením nejíme žádné jídlo.
- K ověření stavu organismu jsou nutné časté a pravidelné rozbory moči a stanovení její kyselosti. Tím určíme dobu nutnou k dodržování příslušné diety.
- Pacientka, která trpí obtížemi spojenými s menopauzou, by si měla upravit denní režim a životosprávu.
- Redukce toxemie pomocí diety a zlepšení eliminace jedů z organismu předejdou vážným komplikacím.

Překotná eliminace toxinů z organismu je součástí každého onemocnění. Název nemoci je určen orgánem, kterého se eliminace týká. Vždy jde o poruchu žlázové rovnováhy s následným pokusem ji kompenzovat jinou žlázou.

Racionální léčba je závislá na detoxikaci organismu.

Musí být následována ochotou nemocného pozměnit své životní zvyky natolik, aby nepřestupoval rozmezí účinné funkce orgánu, jehož se to týká.

Z knihy: Jídlo jako lék - Henry G. Bieler (nakladatelství Eko-konzult)


Copyright © 2003 - SONS