Co prozradí oko o potížích jater a žlučníku


Každý si je vědom toho, že alkohol v nadměrném množství játra ničí, přesto většina lidí nechápe pravou úlohu tohoto orgánu. Pokud játra pořádně nefungují, lidé se cítí jako na vodě, mají pocit na zvracení, jsou podráždění a objevuje se řada dalších příznaků, od nadýmání, bolestí hlavy, zadržování tekutiny, kožních problémů a zácpy až po žloutenku a cirhózu jater. Jádtra plní dvaadvacet základních funkcí a celkově jsou odpovědná za dva tisíce reakcí a pochodů v těle.

Dnes zřídka nalezneme někoho, komu játra fungují perfektně. Trpí znečištěným prostředím, nedostatkem živin, množstvím chemicky kontaminovaných potravin. Důsledkem je, že už novorozenci mají potíže s játry. Pokud nejsou játra úplně zdravá, lidský organismus dokáže jen obtížně zacházet s živočisnými bílkovinami. Nedostatek bílkovin pak způsobuje další zdravotní potíže a všechny tělní systémy začínají špatně fungovat. Výsledkem je kupříkladu i ranní nechutenství a umělé povzbuzování se do aktivního stavu kávou s cukrem nebo cigaretami.

K jedné z nejdůležitějších funkcí jater patří očištění krve odstraněním nepotřebných hormonů, přeměnou bílkovin na aminokyseliny a tuků na opravu tkání nebo energii a ukládání vitamínů. Napomáhají řádnému srážení krve, tvorbě žluči, spojování bílkovin a vytváření moči, která je filtrována ledvinami a vylučována.

Často můžeme vidět hnědé skvrny v oční duhovce, které signalizují potíže související s játry. Mohou se objevovat velmi často, nebo jsou dokonce přítomny již od dětství a přetrvávají po celý život. Játra mohou být oslabená například kvůli užívání drog a léků v dětství, neboť v tomto období jsou na zmíněné vlivy velmi citlivá.

V dospělosti z důvodu cirhózy zapříčiněné alkoholem. Různé znaky v oční panence pro oblast jater mohou vyznačovat nádory, ucpání jater související s oslabením pravé srdeční komory, játra s velkým obsahem tuku, porušení tvorby protrombinu (je nejdůležitější pro srážení krve) a přerušení toku žluči.

Žlučník je spojen s játry jaterní trubicí (ductus hepaticus) a s dvanáctníkem žlučovodem. Neslouží pouze ke skladování žluči, ale také se zde hromadí žluč z jater. Trávíme-li tuky obsažené ve stravě, žlučník se stahuje a žluč je odváděna do dvanáctníku, kde podporuje trávení a vstřebávání tuků do tenkého střeva. Ve žlučníku se tvoří vemi často kameny kvůli pH žluče. Pokud játra nepracují řádně, nejsou schopna vytvářet žluč ve správném složení a pH. To znamená že kameny se uvnitř žlučníku rychle oddělují a vytvářejí překážky, které mohou přerušit tok žluči. Pokud odstraníme žlučník, zničíme schopnost těla shromažďovat žluč, ale potíže nezmizí. Často se po odstranění žlučníku znovu objevují kameny v trubicích. Důvodem jsou potíže, které pocházejí z jater. Existuje přírodní alternativní metoda a vitamínova a doplňková terapie, která napomáhá tělu, a tedy i játrům vytvářet kvalitnější žluč. Kameny nemohou vznikat, protože pH zůstává v bezpečném rozsahu.

Na oční duhovce nevidíme žlučové kameny, protože nejsou přímo spojeny s tělem, ale tyto potíže můžeme rozpoznat jako zánět žlučníku vztahující se k oslabení jater. Toto oslabení má pravděpodobně největší podíl na vytvoření žlučových kamenů.

Každý orgán v těle je spjat s druhým a všechny jsou na sobě závislé, takže jakékoli oslabení nebo zničení orgánů vždy bude nevyhnutelně ovlivňovat celé tělo. Dnes příliš nepřemýšlíme nad následky chirurgického odstranění tělních orgánů, jako je žlučník, slepé střevo, mandle. Asi bychom se měli ptát, proč potřebujeme odstraňovat tyto orgány nebo jak můžeme zabránit problémům vedoucím k jejich odstranění. Odpovědi najdeme ve správné stravě, cvičení, životním stylu a porozumění oslabením vlastního těla. Vše může být analyzováno rozsáhlým vyšetřením využívajícím iridologie a díky němu můžeme zabránit i vzniku těchto potíží.

Zdroj: www.navratkezdravi.cz


Copyright © 2003 - SONS